AAir Serbia’nın uçakları THY Teknik A.Ş’ye emanet: Üs bakımını yapacak

celikci

New member
Dünyanın en büyük uçak bakım ve tamirat hizmeti sağlayan Türk Hava Yolları (THY) Teknik A.Ş, Sırbistan’ın bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Air Serbia’nın 4 adet Airbus 320 ve 1 adet Airbus A330 uçaklarının üs bakımı yapacak.


THY Teknik A.Ş. ile Air Serbia içinde 5 uçaklık üs bakım muahedesi imzalandı. Muahede kapsamındaki birinci uçağın (A320ceo) üs bakım çalışmalarına Atatürk Havalimanı Tesislerinde başlandı, ilgili uçağın bakım çıkışı şubat ayının birinci haftasında gerçekleştirilecek. Muahede dahilindeki öteki 4 uçağın bakım operasyonlarının, ilerleyen aylarda gerçekleştirilmesi planlanıyor. Bakım mutabakatı ile ilgili açıklamalarda bulunan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Genel Müdürü Mikail Akbulut, “Air Serbia ile olan işbirliğimizi yeni mutabakatlar ile güçlendirmekten memnunluk duyuyoruz. Airbus tipi uçakların bakım-onarım operasyonları konusunda onlarca yıllık deneyime sahibiz. Sunduğumuz kaliteli ve sağlam bakım-onarım hizmetlerimiz ile Air Serbia’nın beklentilerini karşılamaya hazırız” dedi.


UÇAKLARIMIZI THY TEKNİK A.Ş’YE EMANET EDİYORUZ


Air Serbia CEO’su Jiri Marekise ise şunları söylemiş oldu:


“Operasyonel verimliliğimizi artırmak ve yolcularımıza daha yeterli bir seyahat tecrübesi sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Yaptığımız bu mutabakat ile Airbus filomuzdaki uçakların bakımını Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’ye emanet ediyoruz.Bu kontratın, iki şirket içinde kusursuz bir iştirakin başlangıcı olduğuna inanıyoruz.”