Bölge nedir örnek ?

Hypophrenia

Global Mod
Global Mod
BAlge nedir?

BAlge kavramA, insanlarAn yaAamlarAnAn ve aktivitelerinin biAimlenmesinde Anemli bir kavramdAr. BAlge, iki veya daha fazla AzelliAin bir araya gelmesiyle oluAan bir alandAr. BAlge, belirli bir AzelliAin daha fazla mevcut olduAu alan olarak tanAmlanabilir. BAlge, bir araya gelen Azelliklerin arasAnda bir AeAitlilik oluAturduAu ve birbirine yakAn Azellikleri bir araya getirdiAi bir alandAr. BAlge, fiziksel, sosyal, ekonomik ve kA14ltA14rel Azelliklerin bir araya getirildiAi alanlardAr.

Arnekler

Fiziksel BAlgeler: Fiziksel bAlgeler, fiziksel Azelliklerin arasAnda bir AeAitlilik oluAturduAu ve birbirlerine yakAn Azellikleri bir araya getirdiAi alanlardAr. ArneAin, toprak renkleri, toprak yapAsA, bitki ArtA14sA14 ve iklimsel Azelliklerden oluAan fiziksel bAlgeler vardAr.

Sosyal BAlgeler: Sosyal bAlgeler, toplumsal Azelliklerin arasAnda bir AeAitlilik oluAturduAu ve birbirlerine yakAn Azellikleri bir araya getirdiAi alanlardAr. ArneAin, Ark, cinsiyet, gelir ve eAitim gibi toplumsal Azelliklerden oluAan sosyal bAlgeler vardAr.

Ekonomik BAlgeler: Ekonomik bAlgeler, ekonomik Azelliklerin arasAnda bir AeAitlilik oluAturduAu ve birbirlerine yakAn Azellikleri bir araya getirdiAi alanlardAr. ArneAin, A14retim, tA14ketim, A14cret ve yatArAmlar gibi ekonomik Azelliklerden oluAan ekonomik bAlgeler vardAr.

KA14ltA14rel BAlgeler: KA14ltA14rel bAlgeler, kA14ltA14rel Azelliklerin arasAnda bir AeAitlilik oluAturduAu ve birbirlerine yakAn Azellikleri bir araya getirdiAi alanlardAr. ArneAin, dini inanAlar, gelenekler, sanat ve eAlence gibi kA14ltA14rel Azelliklerden oluAan kA14ltA14rel bAlgeler vardAr.

BAlge kavramA, insanlarAn yaAamlarAnAn ve aktivitelerinin biAimlenmesinde Anemli bir rol oynar. BAlge, iki veya daha fazla AzelliAin bir araya gelmesiyle oluAan bir alandAr. BAlge, belirli bir AzelliAin daha fazla mevcut olduAu alan olarak tanAmlanabilir.