Davutoğlu’ndan KPSS kelamı: Her türlü imtihan yolsuzluğu bitecek, mülakat gidecek, liyakat gelecek

Muqe

Global Mod
Global Mod
Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, soru skandalının akabinde yenidenlanan ve şu saatlerde gerçekleşen KPSS’ye ait bir paylaşım yaptı.

Davutoğlu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “yineı yapılan KPSS’ye giren tüm adaylara muvaffakiyetler diliyorum. Ve sizlere kelam veriyorum, her türlü imtihan yolsuzluğu bitecek, mülakat gidecek, liyakat gelecek.” sözünü kullandı.

Tekrarı yapılan KPSS'ye giren tüm adaylara başarılar diliyorum.

Ve sizlere söz veriyorum, her türlü sınav yolsuzluğu bitecek, mülakat gidecek, liyakat gelecek. #kpss2022

— Ahmet Davutoğlu (@Ahmet_Davutoglu) September 18, 2022

NE OLMUŞTU?

31 Temmuz 2022 tarihinde düzenlenen Kamu İşçisi Seçme Sınavı’nda (KPSS) sorulan fazlaca sayıda sorunun, Yediiklim Yayınları’nın deneme soru kitapçığındaki sorularla birebir olduğu argüman edildi. ÖSYM, argümanların ‘asılsız’ olduğunu belirtirken; kelam konusu yayınevi “Bir iki soru birebir diye algı yapmaya gerek yok’ açıklamasını yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tartışmaların odağında olan ÖSYM Lideri Halis Aygün’ü gece yarısı Resmî Gazete’de bildirim ederek bakılırsavden aldı. Aygün’ün yerine getirilen Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, imtihanın iptal edildiğini duyurdu.