“Dileğimizi ifade edecek 10 milyon euromuz yok”

Ethereum

New member
Hertha antrenörü Pal Dardai, kış tatilinde transferler yerine sadece iç takviye bekliyor. Pazartesi günü ikinci lig futbol takımıyla medya toplantısında Macar futbolcu, “Herkesin sağlıklı olmasını diliyorum” dedi. Eğitim kampındaki tüm saldırı kuvvetleriyle çalışabilseydi güzel olurdu. Berlinliler uzun süredir İbrahim Maza, Bence, Palko Dardai ve Jeremy Dudziak’tan yoksundu. “Bu oyuncular sırtı kaleye dönük olarak oynayabilir.”

47 yaşındaki futbolcu herhangi bir transfer beklemiyor. “Dileklerimizi ifade edecek on milyon avromuz yok” dedi. Dardai gülerek şöyle konuştu: “Şu anki durum şu: Kimse gelmezse kimse gitmez.” Ama eğer bir oyuncu kulüpten ayrılırsa, “o zaman birisinin gelmesi gerekir.” dedi Dardai gülerek.

Reklam | Okumaya devam etmek için kaydırın

Perşembe günü ekip 3 Ocak’a kadar Noel tatiline çıkacak. Dört gün sonra ekip bir eğitim kampı için İspanya’ya gider. Fortuna Düsseldorf, sezonun ikinci yarısının başlangıcında 21 Ocak’ta Olimpiyat Stadı’na gelecek.

Berlinliler sezonun ilk yarısını küme düşme bölgesindeki üçüncü sıranın altı puan gerisinde yedinci sırada tamamladı. Hertha dokuz resmi maçta yenilmedi ve DFB Kupası’nda çeyrek finalde yer aldı.

Yatırımcı takımda daha da fazla potansiyel görüyor

Hertha yatırımcısı 777 Partners’ın spor direktörü Johannes Spor, takımda daha da fazla potansiyel görüyor. “Orada kaç yeteneğin oyun süresi toplayabildiğini görmek çok olumlu. Pazartesi günü Kicker’a şunları söyledi: “Yine de takımın kendisi şu anki sıralamadan kesinlikle biraz daha iyi.”

Dardai bu konuda pek hevesli değildi. Antrenör, “Havada konuşmamalı, bunun yerine nerede olduğunu söylemeli” dedi. “Buna tamamen katılmıyorum. Birisi bana A derse, aynı zamanda B de söylemesi gerekir. Tartışmalar,” dedi baş antrenör.