Neden forvet Ngankam ve bir kartal Hertha BSC’yi ikileme soktu?

Ethereum

New member
Ev
Spor Dalları
Neden forvet Ngankam ve bir kartal Hertha BSC’yi ikileme soktu?

Berlinli forvet, Avrupa Şampiyonası’nda U21’lerle mücadele ediyor. Frankfurt onu imzalamak istiyor. Hertha onu hala çok iyi kullanabilirdi.

Karin Buehler

Mart ayında U21 milli takımında Japonya'ya karşı attığı ilk golün ardından Hertha'nın forveti Jessic Ngankam.

Hertha’nın forveti Jessic Ngankam, Mart ayında U21 milli takımında Japonya’ya karşı attığı ilk golün ardından. Sven Simon/imago

Geçtiğimiz birkaç gün içinde Jessic Ngankam, Avrupa Şampiyonası’nda İsrail’e karşı ilk maçın (18:00, Cmt.1) bu Perşembe, ardından maçların oynanacağı U21 milli futbol takımının antrenman kampından fotoğrafları defalarca yayınladı. Çek Cumhuriyeti ve İngiltere’ye karşı. Kartal ile ilgili küçük bir sosyal medya tartışması ortaya çıktı. Sonunda, Hertha forvet oyuncusu Ngankam’ın milli forma giydiği federal kartal olup olmadığı tam olarak belli değildi. Ya da Eintracht Frankfurt’un iç saha maçlarında stadyum dışından destek sağlamak için genellikle seferber ettiği uçan gerçek hayvan maskotu altın kartal Attila hakkında.

Karışıklık riski, sadece 1. FC Union’ın değil, her şeyden önce Eintracht Frankfurt’un 2006’dan beri Hertha Berlin’de oynayan 22 yaşındaki oyuncunun hizmetlerini hararetle tanıttığı bir dizi basında çıkan habere dayanmaktadır. (bir yıllık ara ile). Yani Ngankam, Frankfurt’un yeni teknik direktörü Dino Toppmöller’in rüya oyuncusu olmalı.

Jessic Ngankam, Hertha Berlin’in genç takımlarının hepsini geçti

Hertha’nın akademisinin tüm genç takımlarından geçen Ngankam, en azından 2020’de Hertha’nın profesyonel takımının kadrosuna ilk çağrıldığından beri en büyük Alman yeteneklerinden biri olarak görülüyor. 2018’de teknik direktör Michael Hartmann ile Almanya A-Gençler Şampiyonu oldu ve 2019’da Kuzeydoğu Junior Bundesliga’da en çok gol atan oyuncu oldu. O sırada teknik direktör şunları övdü: “Jessic’in harika bir tavrı var. Çok iyi bir fiziği var ve şut çekmede son derece iyi.”

2021’de Schalke’yi 2-1 yendikleri maçta önemli galibiyet golünü atan Ngankam, “Bu çok, çok, çok, çok güzel bir duygu. Ben gerçek bir Herthaner’ım. Bu yüzden takıma biraz yardım ettiğim için çok daha gururluyum.”

Hertha BSC'de genç destek: Benzin istasyonundaki üç kişi

Hertha BSC’de genç destek: Benzin istasyonundaki üç kişi
  • hisseler
Alman-Kamerunlu oyuncu, hazırlıklar sırasında dizindeki sakatlığın üstesinden geldiğinde, son küme düşme sezonunun ikinci yarısında mücadele gücü, fizikselliği ve bağlılığından etkilenen az sayıdaki profesyonelden biriydi – ayrıca dört gol attı ve iki hazırlık yaptı. Taraftarlar onu gerçek bir Hertha oyuncusu olarak kalplerine aldılar. Gerçek bir Hertha oyuncusu olarak, Hertha ambleminin işlendiği Olimpiyat Stadı’nda kalbini çılgınca okşadı. Ve çok uzun zaman önce Ngankam şunları söyledi: “Evde Marcelinho ile Hertha BSC’deki ilk antrenmanımdan sonra çekilmiş bir fotoğrafım var. O zamanlar sadece beş yaşındaydım. Ben bir Hertha sakiniyim ve hayalimi yaşıyorum!”

U21 teknik direktörü Antonio Di Salvo, Jessic Ngankam’ı övdü

Bu Herthan, kulübünü büyük bir ikileme sokar. Aslında, ikinci ligdeki yeni başlangıç için Berlin yolunun mükemmel temsilcisi, kimlik figürü, akademi rol modeli, potansiyeli olan bir forvet, Etekogang’daki hip hopçuların hakkında rap yaptığı: “Kingsley Coman gibi salya akıtıyorum. Jessic Ngankam gibi goller atıyorum.” Öte yandan nakit sıkıntısı çeken Hertha, Berliner’i 2025’e kadar kontratlı satarak ekonomik konsolidasyon için taze para bulabilir. Orta tek haneli milyon aralığında bir ücret odada olmalıdır. Belki de West End kulübü Ngankam’ı satmaktan kendini alamaz. Ama bunu hayranlara nasıl açıklayacak?

Mart ayında, Ngankam U21 formasıyla ilk golünü Japonya’ya karşı 2-2’lik bir Avrupa Şampiyonası testinde attı ve milli teknik direktör Antonio Di Salvo övdü: “Bir santrafor olarak ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahip.” Görünüşe göre bunu fark ettiler. Eintracht Frankfurt’u da. Bir kullanıcı, Ngankam’ın hesabına şöyle yazar: “Hertha ile kalın! İyi ve kötü zamanlarda. Değilse, en azından adil bir fiyat alabilmemiz için her şeyi şimdi atın!” Kararın nasıl sonuçlanacağı henüz açık değil. Ancak Ngankam ve Marton Dardai’nin Hertha’nın Pazartesi günü Schenckendorffplatz’da yapacağı antrenmana Romanya ve Gürcistan’da yapılacak U21 Avrupa Şampiyonası nedeniyle katılamayacakları açık.