Pal Dardai ilk kez bilinçli olarak ekibini baskı altına alıyor

Ethereum

New member
Cumartesi günü Hertha’ya giden ama düzenli olarak Hertha’ya gitmeyenler lütfen şaşırmasın! Karlsruher SC’ye karşı saat 20.30’da başlayacak olan bu ikinci lig maçı normal bir maç değil. Dostça bir oyun. Daha doğrusu, köklü geleneği 1970’lere dayanan hayran dostu bir oyun.

Takımlar tanıtılırken rakip oyuncuların isimleri anıldığında düdük çalınmaz. Rakip topun sahibi olduğunda, hatta topu kendi kalecisinin yanından geçip kaleye doğru kovaladığında yuhalama ve hakaret yoktur. Rakibin taraftarları takımlarını G ve H bloklarından değil, KSC’nin kendi stadyumu olan Wildparkstadion’da olduğu gibi arka düzlüğün tepesinden destekliyorlar.

İddialı bir ara hedef

Bu tuhaf ve uyumlu ortamda önemli olan elbette her iki takım için de kazanmaktır. Karlsruher SC’nin (12 puan/16. sıra) ikinci ligde en uzun süre görev yapan teknik direktör Christian Eichner hakkındaki şüphelerin yeniden ortadan kalkması için bir galibiyete ihtiyacı var. Öte yandan Hertha BSC’nin (16 puan/on ikinci sıra), teknik direktör Pal Dardai’nin Noel’de belirlediği ara hedef olan dördüncülüğe gerçekten ulaşabilmesi için bir galibiyete ihtiyacı var. Beraberlik her iki takım için de yeterli olmaz ancak yenilgi acı bir yenilgi olur.

Reklam | Okumaya devam etmek için kaydırın

Dardai, Perşembe günü zorunlu maç günü basın toplantısında kendisini enerjik bir ileri yürüyüşçü olarak tanıttı. Macar futbolcu, yeni döşenen çimleri görmek için sabah Olimpiyat Stadı’na gittiğini, boş alana birkaç kez baktığını ve şöyle düşündüğünü söyledi: Dostum, burası ne kadar harika bir stadyum ve cumartesi günü dolacak olması harika. Ama dostluk maçı mı? Hayır, bu olmamalı ve olmamalıdır. Kısaca: “Herkes bundan keyif almalı ama 90 dakika içinde: Hertha yerine Hertha ve KSC yerine KSC.”

Son olarak futbol öğretmeni, bu sezon ilk kez kendi sahasında oynayacağı maç için takımını bilinçli olarak baskı altına aldığını ve özellikle galibiyet talebinde bulunduğunu bildirdi. “Hafta sonu kazanırsak hala vasat olacağız, ancak kesinlikle vasat olacağız. Ve ancak o zaman bir sonraki adımı atabiliriz. Ben de çocuklara, istikrarımızı sürdürebilmemiz için milli aradan önce üç puan daha almamız gerektiğini söyledim” dedi. Yani onun anlamında çığır açan bir oyundan güvenle söz edebilirsiniz. Ve bir bakıma muhtemelen okul bitirme sınavıyla da ilgili.