Adsense Nedir?

Bakec

Member
Google AdSense reklamlardan para kazanmak için web siteleri için popüler bir yoldur, blogcular bazı web üzerinde en büyük yayıncılar için. AdWords reklamverenleri Google’a tıklama (PPC) veya gösterim (BGBM) ile ödeme yapar. Buna karşılık, Google bu gelirin bir yüzdesini AdSense yayıncılarıyla paylaşır.

Google AdSense, 2003 yılında piyasaya sürüldüğünde reklam sahnesine hakim olan grafik içeriğin aksine, düz metin üzerinden reklamlar sunar. Google, reklamların müdahaleciliğini en aza indirgemek, sayfa yükleme hızlarını optimize etmek ve nihayetinde site ziyaretçisinden daha olumlu bir pazarlama yanıtı ortaya çıkarmak için düz metin sunmaya karar verdi.

Google Adsense nedir?
Adsense blogcular veya web yöneticileri kendi siteleri ile para kazanmaya başlamak için en kolay yolu olmasıdır. Sitenize reklam kodunu yükledikten sonra, Adsense örümcekleri tüm sayfalarınızın neyle ilgili olduğunu görmek için sitenizi tarar.

Daha sonra reklamların envanterini kontrol eder ve makalelerinizin her birinin yanına ilgili reklamlar koyarlar. Bu, herkes için ayrı çalışır, çünkü bahçecilik ile ilgili bir makaleyi okuyan biri, araba lastikleri hakkında bir makale okuyan birinden bahçe aletleri satın alma olasılığı daha yüksektir.