Ak Partili Turan: Gel, hodri meydan, aday ol

Muqe

Global Mod
Global Mod
Çanakkale’deki çalışma ofisinde gazetecilerle bir ortaya gelen AK Parti Küme Başkanvekili Bülent Turan, gündeme ait değerlendirmelerde bulundu. Turan, CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu’nun “altılı masa”dan adaylık onayı almaması niçiniyle gerilmeye başladığını söylemiş oldu.

“SANA GÜVENMEYENLE NE İŞİN VAR?

Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’de siyasi dayanak bulamadığını tabir eden Turan, şunları kaydetti:

“Bugün gördük ki Kemal Kılıçdaroğlu, kendi partililerine büyük bir heyecanla ‘yanımda mısınız, değil misiniz’ demiş? Aday olma ihtimali azaldıkça, toplumda karşılık bulmadıkça, altılı masada onay almadıkça gerilmeye başladı, saçmalamaya başladı. Bir insan kendi takımına, kendi partisine yanımda mısınız der mi? 11 yıldan beri genel lidersin, yanında olmayanla ne işin var? Sana güvenmeyenle ne işin var? Seninle yürümeyenle ne işin var? Bir insan grubuna benimle misiniz der mi?”


“GEL, HODRİ MEYDAN, ADAY OL”

“O kadar polemiklerin, oyunların, siyasi ahlaksızlıkların partisi haline geldiler ki, yapılan siyasi yanlışlarla, ahlaki problemlerle, tartışmalarla gündeme geldiler ki artık genel lider grubuna benimle misin, değil misin diyor” değerlendirmesinde bulunan Bülent Turan, “tekrar söylüyorum, bu millet Kılıçdaroğlu ile birlikte değil. Altılı masa Kılıçdaroğlu ile birlikte değil. Lakin biz, onunla birlikteiz. Aday ol kardeşim. Gel, hodri meydan, aday ol. Bu milletin irfanında, vicdanında, izanında karşılığı olmadığını bütün dünya görsün.” diye konuştu.