Akşener’den Cumhurbaşkanlığı sistemine tenkit: Her şeyi bilenden yoruldum

Muqe

Global Mod
Global Mod
İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, Bolu Belediyesi yeni itfaiye binası açılış merasiminin akabinde bir otelde düzenlenen Kanaat Liderleri ve İş İnsanları Buluşması’na katıldı.

Sözcü’nün aktardığına nazaran, gerçekleştirdikleri toplantının formatı hakkında bilgi veren Akşener şu sözleri kullandı:

“Burada olmak sahiden heyecan verici bir durum. Bizim formatımız şu; evvela kısa bir konuşma yapıyorum, daha sonra bizim iktisat kurmaylarımız buraya diziliyoruz, siz konuşmaya başlıyorsunuz. Tenkitleriniz, tavsiyeleriniz ve durum tespitleriniz, sizin bulunduğunuz alanlara yönelik gördüklerinize gelmek istediklerinizi söylüyorsunuz. Sorularınız var ise biz cevaplandırıyoruz. Soruların siyasi tarafına ben yanıt veriyorum, iktisada dair her sorunuza arkadaşlarımız yanıt veriyor.

Bunu niçin bu biçimde yapıyoruz? Zira ben her şeyi bilmiyorum. Her şeyi bilenden de yoruldum. ötürüsıyla benim en düzgün bildiğim mevzu siyaset. 27 yıldır bu ülkede bir bayan olarak sağ kalmışım siyasi olarak. Demek ki âlâ bildiğim bir alan orası benim. Benden daha yeterli bilen elbette vardır lakin her bir hususta fikri olur insanların ancak bilgi öbür bir şeydir”