Akşener’den ‘Mansur Yavaş için imza toplayacak’ savlarına karşılık

Muqe

Global Mod
Global Mod
İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş’ı aday yapmak için imza toplama kampanyası başlatacağına dair tezlere ait konuştu.

Akşener, CHP’li Gürsel Tekin’in ‘HDP’ye bakanlık’ açıklaması daha sonrası başlayan tartışmalarla ilgili Sözcü’den Deniz Zeyrek’e şunları söylemiş oldu:

Eylül linci başladı. Daha evvel de benzeri şeyler olmuştu. Eylül ayı geldiğinde birileri YETERLİ Parti’yi linç etmek için harekete geçiyor. Kim yapıyor, nasıl yapıyor, neyi amaçlıyor anlamaya çalışıyoruz.

İstanbul’un AK Parti’nin kalesi üzere görünen muhafazakâr semtlerine yaptığı ziyarette gördüğü ilgiye dikkat çeken Akşener, partisinin alanda yükselişe geçtiği vakit içinderda bu biçimde bir linç ortamı yaratılmaya çalışıldığını söylemiş oldu.

‘İBB’YE EKREM BEYEFENDİ SEÇİLDİKTEN daha sonra HİÇ GİTMEMİŞTİM’

İmamoğlu ve Yavaş ziyaretleri hakkında da konuşan Akşener, “İBB’ye Ekrem Beyefendi seçildikten daha sonra hiç gitmemiştim. Bu hafta bir açılışlarına katılacağım. Öncesinde makamda ziyaret etmek istedim. Tıpkı biçimde Ankara’da da açılışlar var ve öncesinde Mansur Bey’i ziyaret edeceğim” dedi.

‘YANLIŞ BİLE DEMİYORUM, PALAVRA DİYORUM’

Akşener, ‘Mansur Yavaş’ı aday yapmak için imza toplama kampanyası’ savlarına “Yalan haber. Bakın yanlış bile demiyorum, palavra diyorum” karşılığını verdi.