Babacan’dan Erdoğan’a karşılık: Madem keramet imzada, fiyakalı bir imza atın da enflasyonu düşürün

Muqe

Global Mod
Global Mod
Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Lideri Ali Babacan, partisinin Siirt mitinginde açıklamalarda bulundu. Babacan, burada yaptığı açıklamalarda kendisini “Faizi 4,6’ya indirdik. Enflasyon 6,2’ye geldi. Bunu biz başardık, birileri değil. Artık bu sonucun üstünden kendine paye çıkarmaya çalışanlar yok değil, var. Ya sen kimsin? İmzayı atan kim, sen kimsin? Altı sıfırı Türk Lirası’ndan çıkaran bu Başbakan. Sen kimsin ya?” kelamlarıyla amaç alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a cevap verdi.


Babacan, “Tam 4 yıldır bu ülkeyi tek imzayla yöneten siz değil misiniz? Şu anda seçime kadar tam yetkili bir daha siz değil misiniz? Sizsiniz. Tek imzayla aklınıza gelen her şeyi yapabiliyor musunuz? Madem keramet imzada. Şöyle bir imza atın da şu enflasyonu bir düşürüverin. 4 yıldır niçin patlattınız bu enflasyonu? Fiyakalı bir imza atın da hayat pahalılığını bitiriverin bakalım” sözlerini kullandı.

Babacan, seçimlerden daha sonraki gün “gazetelerde Beştepe’ye veda, Türkiye’ye DEVA yazacak” dedi. Babacan, DEVA Partisi’nin sandıkları patlatacağını söylemiş oldu.


“Çete demek, mafya demek 1990’ların Türkiye’si demek” diyen Babacan, “90’lar demek, faili meçhuller demek. Hiç kimsenin bu ülkeye bir daha 1990’ları yaşatmasına müsaade veremeyiz. Bir sefer daha vurdular Musa Anter’i. Anter davası da ‘cezasızlık zulmüne’ kurban gitti. Tıpkı JİTEM davalarında olduğu üzere, tıpkı Roboski’de olduğu üzere, tıpkı Şenyaşar davasında olduğu üzere. Bu ülkeyi 90’lara döndürmeye çalışanların karşısında dimdik dururuz. Bizim için asıl problem; hukuk devleti inşa etmektir. Asıl problem; devleti çetelerden temizlemektir.” tabirlerini kullandı.


Vesayet kalıntılarının hesaplarını da boşa düşüreceklerini kelamlarına ekleyen Babacan, “Bu seçimi, 85 milyonluk Türkiye’nin haysiyetli ve onurlu insanları kazanacak. Yani özetle, bu seçimi DEVA takımları kazanacak. Ekonomik krizi çözeceğiz. Kriz iklimini 6 ay içerisinde ortadan kaldıracağız. 200 lira birinci sefer 2009 yılında, prestijimiz, ekonomimiz kuvvetliyken basıldı. Tam 123 dolar ediyordu. Bugün 11 dolar ediyor. Bu milletin cebindeki her 200 liralık kâğıt paradan 112 doları kim aldı? Muhtaçlık sahiplerine taban gelir takviyesi sağlayacağız. Aylık minimum muhtaçlık ile mevcut gelir içindeki farkı, devlet olarak biz ödeyeceğiz. Muhtaçlığı olan ailelerin eğitim masraflarını biz karşılayacağız” diye konuştu.