Backlink Türleri Nelerdir?

Hasan

New member
Backlink Türleri
İki temel backlink türü vardır ve biri diğerinden daha değerlidir. Her birine ve sitenizi nasıl etkilediğine hızlı bir göz atalım.

Bir Nofollow etiketi bir backlink yok saymak için arama motorları uyarı verir. Bir siteden diğerine herhangi bir değer aktarmazlar. Bu nedenle, genellikle arama sıralamanızı veya görünürlüğünüzü iyileştirmede yardımcı olmazlar.

Dofollow bağlantıları, herkesin istediği bir backlink türüdür. Sadece saygın sitelerden gelenlerin en değerli olduğunu unutmayın. Bu tür backlink arama motoru sıralamalarınızı iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Bununla birlikte, kötü veya ‘toksik’ olarak kabul edilen dofollow bağlantıları vardır. Bu bağlantılar şüpheli sitelerden gelir veya arama motoru hizmet şartlarını kırarak kazanılır.

Bu, Google’ın sitenizi cezalandırmasına hatta dizini kaldırmasına neden olabilir . Unutmayın, bu geri bağlantıların miktarıyla değil, sıralamadaki farkı yaratan kaliteyle ilgilidir. Backlink almaya çalışırken öncelikle siteniz ile alakalı ve sitenizle mümkünse aynı içeriklere sahip sitelerden backlink almanız daha yararlı olacaktır.

Gereksiz sırf backlink almak için link eklenen sitelerin aynı zamanda zararlı olabileceğini de unutmayınız.