Bakan Bozdağ ‘Biden da birebir şeyi istiyor Macron da’ diyerek deklare etti: 7 düvel bir ortaya geldi

Muqe

Global Mod
Global Mod
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Gaziantep’e geldi. Bakan Bozdağ, birinci vakit içinderda Gaziantep büyükşehir Belediyesi tarafınca üretimi tamamlanan Prof. Dr. Aziz Sancar Eğitim ve Sanat Merkezi açılışına katıldı. Açılış merasiminde konuşan Bakan Bozdağ, en büyük gücün maden, petrol ve gaz olmadığını en büyük gücün bilgi, bilgiyi üretme, çoğaltma, yayma ve bunu endüstriyel teknolojiye dönüştürme başarısı olduğunu kaydetti.


‘BAŞÖRTÜSÜ ZULMÜNE SON VERECEĞİM DİYEN PARTİLERE DAVA AÇILDI’

Adalet Bakanı Bozdağ, başörtüsü sorunun AK Parti periyodunda yapılan çalışmalarla bitmiş olduğini belirterek, anayasa ve kanunlara karşın haksız idari kararlar ve önlemlerle, bu kararları teyit eden haksız mahkeme kararlarıyla, zulmün isminin ‘adalet’ eşitsizliğin isminin ‘eşitlik’ olduğunu kaydetti. Ülkede başörtüsü zulmüne son vereceğini söyleyen partilere kapatma davaları açıldığını hatırlatan Bozdağ, şöyleki konuştu:


“Türkiye’de bayan öğrenciler içinde ayrım yapıldı, yalnızca erkek bayan içinde değil bununla birlikte bayan öğrenciler içinde ayrım yapıldı. Başı örtülü olana, ortaöğretimde de, yüksek öğretimde de eğitim-öğretim hakkından yararlanması, Anayasa ve maddelerimize karşın haksız idari kararlar ve önlemlerle, bu kararları teyit eden haksız mahkeme kararlarıyla, zulmün ismi adalet oldu, eşitsizliğin ismi eşitlik oldu. Haksızlığın ismi hak oldu, yıllar yılı bu uygulandı. Bu ülkede ‘başörtüsü zulmüne son vereceğim’ diyen partilere kapatma davaları açıldı. Münasebetlerinde bunlara yer verildi. En son Fatma Hanım’ın, Mehmet Bey’in, Ahmet Bey’in, Mehmet Bey’in de oyları olan 2008 yılında Milliyetçi Hareket Partisi ile AK Parti bir arada mecliste değişiklik yaptık.


Anayasa’nın 10’uncu unsuruna bir ibare ekledik ve 42’nci unsuruna de hiç kimse eğitim öğretim hakkından mahrum bırakılamaz dedik. Berbat mü demişiz? Lakin sonraki gün gazeteler ‘411 el kaosa kalktı’ dedi. CHP artık muhafazakarlarla da helalleşmek için dolanıyor ya onlar da koşa koşa Anayasa Mahkemesi’ne gitti ve Anayasa Mahkemesi yapılan düzenlemenin hem yürürlüğünü durdurdu tıpkı vakitte iptal etti. Gerisinden 14 Mart 2008’de AK Parti’ye bu niçinlerle münasebet gösterilerek kapatma davası açıldı. Türkiye nereden nereye geldiğini görmek için yaşanan değişimleri, yaşanan zorlukları bir arada pahalandırmak lazım.”


‘TÜRKİYE’NİN İHRACATI İDDİASI 255-260 MİLYAR DOLAR’

Türkiye’nin bugün savunma endüstrinde, ihracat kalemlerinin pek birçoklarında dünyada parmakla gösterilen büyük başarılara imza attığını lisana getiren Bozdağ, bunun eğitime ayrılan değerli bütçe ve yatırımlardan kaynaklı olduğunu söylemiş oldu. Bozdağ, 2002 yılında toplam ihracatın 35 milyar dolar olduğunu lisana getirerek, 2022 yılı, biroldukça ekonomik dalgalanmalar bulunmasına karşın Türkiye’nin ihracatının iddiası 255-260 milyar dolar düzeylerinde olduğunu vurgulayarak, “Türkiye, bilgiye hükmettikçe güçlenecek, kudretlenecektir. Bakın bir sayı verip, bu bahsi kapatmak istiyorum. Bizim 2002 yılında toplam ihracatımız 35 milyar dolar. Şu an 2022 yılı, biroldukca ekonomik dalgalanmalar var. Buna karşın Türkiye’nin ihracatı iddiası 255-260 milyar dolar. Ne demek bu? Çok açık Gaziantep üreten, bilgiye de hükmeden, sanayi kentidir. İhracatta da Türkiye’mizin öncü kentlerindendir. Biz Amerika’nın, Avrupa’nın dış pazardaki yararından tam 225 milyar dolarını kesip Türkiye’ye getirmişiz. Zira biz o pazarda 260 milyar dolara ulaşmasaydık, bu para ya Avrupa’nın ya Amerika’nın ya da diğer bir ülkeye gidecek. Lakin artık Türkiye’ye geliyor. Türk üreticisi, sanayicisi, emekçisi ve ülke olarak biz bundan kazanıyoruz. Onun için rahatsızlar’’ sözlerini kullandı.


‘BİDEN DA TIPKI ŞEYİ İSTİYOR, MACRON DA’

Adalet Bakanı Bozdağ, Biden’dan Macron’a terör örgütlerinden 7’li masaya kadar her insanın bir ortaya gelip 2023’e kilitlendiğini kaydetti.. Hepsinin ortak gayesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yürüyüşünü durdurmak olduğunu söyleyen Bakan Bozdağ, kelamlarını şu biçimde tamamladı:

‘’Türkiye, bilgiye hükmettikçe ve buradan yerli üretimi çoğalttıkça, savunma sanayindeki yerlilik oranı yüzde 20’den, yüzde 80’e çıkarıp ihracatta da 5 milyar dolarlık bir sayısı yalnızca bu alanda yakalayınca herkes Tayyip Erdoğan düşmanı kesildi. Türkiye’yi durdurmanın yolu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı durdurmaktan geçtiğini fazlaca uygun biliyorlar. Onun için dikkat buyurun, Biden’ından, Macron’una 7 düvel bir ortaya geldi 2023’e kilitlendi. Terör örgütleri bir ortaya geldi, 2023’e kilitlendi. 7’li masa bir ortaya geldi, 2023’e kilitlendi. Hepsinin ortak gayesi Cumhurbaşkanımızın yürüyüşünü durdurmak.”
Bakan Bozdağ, konuşmasının akabinde kurdelesini keserek açılışını yaptığı eğitim merkezini ziyaret ederek, kursiyerlerin yaptığı yemeklerin tadına bakıp, sohbet etti.