Bakan Kirişci’den enteresan ‘seçim’ çıkışı: Bu seferki fazlaca kritik, öbür dünyada bize sorarlar

Muqe

Global Mod
Global Mod
Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, AK Parti Ağrı Vilayet Başkanlığı’nda partililerle bir ortaya geldi. Burada konuşma yapan Kirişci, AK Parti’nin iktidara geldiği günden bu yana 20 yıl boyunca girdiği her imtihandan muvaffakiyetle çıktığını söylemiş oldu.

Kirişci, 2023’te yapılacak seçimlerin ise bugüne kadar yapılan seçimlerin hepsinden daha değerli olduğunu söz etti.

‘HAMDOLSUN ÖBÜR DÜNYADA VERİLECEK YANITIMIZ VAR’

Kritik bir eşikten geçildiğini söyleyen Kirişci, şu biçimde devam etti:

“Seçimlerin hepsi kritikti, bunların hepsi değerliydi lakin bu seçim epeyce daha değerli. Hepimiz öbür dünyaya gideceğiz. O tarafa gittiğimizde soracaklar. İnsanlık ismine bu memleketin, milletin değil, tüm mazlum milletlerin selameti ismine atmanız gereken hangi adımı attınız? Hamdolsun bunun verilecek karşılığı var. Gönül koyduğunuz, kızdığınız, darıldığınız milletvekili olabilir, vilayet lideri olabilir, vilayet yöneticisi olabilir, belediye lideri olabilir, belediye meclis üyesi olabilir lakin biz bunlardan arınıp kendimiz için değil bütün mazlum milletler için, evet ‘Tayyip Erdoğan’ın kendi istikbali değil, milletin istikbali başta olmak üzere mazlum milletlerin istikbali ve onların istiklalidir’ diyeceğiz. Bunun için de epey çalışacağız.


‘O MASANIN ALTININ ÜSTÜNÜN BİR DEĞERİ YOK’

Biz sizlerin hizmetkarıyız. Bu kritik eşiği de Allah’ın müsaadesiyle aşacağız. Yani o masanın altı, üstü, etrafı falan bunların hiç birinin kıymetiharbiyesi yok. Bu millet, faziletiyle, irfanıyla, ferasetiyle ve basiretiyle Allah’ın müsaadesiyle gerekeni yapar lakin biz bir olduğumuzu, iri olduğumuzu, birlikte olduğumuzu, kardeş olduğumuzu bir defa daha göstermek durumundayız.”