Bakan Kurum’dan Kılıçdaroğlu’na reaksiyon: Siz isteseniz de istemeseniz de; bu konutları yapacağız

Muqe

Global Mod
Global Mod
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, toplumsal konut projesine dair ‘hazine garantisi’ davetini yineladı. TOKİ’nin Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve birfazlaca vilayetteki ihalelerinin iptal edildiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, Twitter’dan şu paylaşımları yaptı:

Son periyotlarda TOKİ’nin Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve daha birfazlaca vilayetteki ihaleleri iptal oldu. Zira müteahhitler ihaleye girmiyor. Sen de ben de biliyoruz bu toplumsal konut projesiyle gayesini Erdoğan. Lakin ben bu işin başarılı olmasını istiyorum. Halkımızın bu biçimde bir projeye gereksinimi var, politikler olarak, bu gereksinimi karşılamaya mecburuz. tekrar ediyorum, hazine garantisi ver. Destekleyeceğiz. Bir rezalet daha yaşansın istemiyoruz. Ha sen bir daha git, medya görünümlü aparatlarına ‘Bay Kemal projeye karşı çıktı’ haberi yaptır, sorun değil. Kâfi ki bu iş olsun.

Son dönemlerde TOKİ’nin Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve daha birçok ildeki ihaleleri iptal oldu. Çünkü müteahhitler ihaleye girmiyor. Sen de ben de biliyoruz bu sosyal konut projesiyle amacını Erdoğan. Ama ben bu işin başarılı olmasını istiyorum.

— Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) September 18, 2022

BAKAN KURUM’DAN KILIÇDAROĞLU’NA CEVAP

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ise Kılıçdaroğlu’nun paylaşımına reaksiyon gösterdi. Kılıçdaroğlu’na ‘İşiniz zor’ diyerek seslenen Bakan Kurum, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şu tabirleri kullandı:


Sayın Kılıçdaroğlu, İşiniz zor! Ne Cumhuriyet tarihinin en büyük konut projesini açıktan destekleyebiliyorsunuz, ne topyekûn reddediyorsunuz. Siz isteseniz de istemeseniz de; bu konutları YA-PA-CA-ĞIZ!

Sayın Kılıçdaroğlu,
İşiniz zor!
Ne Cumhuriyet tarihinin en büyük konut projesini açıktan destekleyebiliyorsunuz, ne topyekûn reddediyorsunuz.

Siz isteseniz de istemeseniz de;
bu konutları YA-PA-CA-ĞIZ!

— Murat KURUM (@murat_kurum) September 18, 2022

İlk temelleri Allah’ın müsaadesiyle ekim ayı prestijiyle atıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın @RTErdogan bu konutların anahtarlarını vatandaşlarımıza armağan edecek. Milletimize şimdiden iyi, uğurlu olsun.