BTP önderi Baş: Bu sistem baskı rejimidir

Muqe

Global Mod
Global Mod
BTP Genel Lideri Hüseyin Baş, iktidarın refah düzeyi için argüman olarak kullandığı telaffuzları eleştirdiği bir görüntü paylaştı. Baş, toplumsal medya hesabından, “Mutlu azınlıkların, mutsuz sıklıkların ülkesi” notuyla paylaştığı görüntüde, otellerdeki, AVM’lerdeki ve trafikteki yoğunluk üzerinden ortaya bir refah düzeyi çıkarılmasını eleştirdi.

Baş paylaştığı görüntüde şunları söylemiş oldu:

‘8,5 MİLYON İNSANIN REFAHINI KALAN YÜZDE 90’A PAZARLIYORLAR’

“Türkiye’de hayli yaygın bir telaffuz var. Yaz turizmi. ‘Antalya’da, Ege’de, Bodrum’da otel bulamıyorsun’. Propaganda bu. ‘Full çekiyor otellerimiz. Trafiğe baksanıza her yerde otomobil. AVM’lere bak AVM’ler full çekiyor’ diye bir propaganda var. Bu ülkenin nüfusu 84 milyon. Bunun yüzde 10’u para sahibi olsa, tatile gitse, trafikte gezse, AVM doldursa 8,4 milyon insan yapar. Yunanistan’ın nüfusuna neredeyse denk, Avrupa’da birfazlaca ülkenin nüfusundan fazla. 8,5 milyon insanın refahını kalan yüzde 90’a pazarlıyorlar. bu biçimde saçma bir mantık olamaz”.


‘BU ÜLKEDEKİ BÜTÜN KALKINMA YOKSULUN VERGİSİ İLE SAĞLANIR’

Ülkedeki kalkınmanın yoksulun vergisi ile sağlandığını aktaran Baş, yoksulun vergisi ile sağlanan paranın ise aşikâr müteahhit kümelerine peşkeş çekildiğini söylemiş oldu. Baş,” Senin Bodrum’da, Antalya’da, Ege’de otellerini dolduranlar bu ülkenin yüzde 10’u yahut turistler. Trafiği felç edenler bu ülkenin yüzde 10’u yahut turistler. Bunun haricinde bu ülkenin yüzde 90’ı bugün meskenden çıkıp bir kafeye gidip çay içmek için hesap yapıyor. Bu sistem zulüm sistemi. Bu sistem adaletsizliktir. Bu sistem baskı rejimidir. Bu sistem en yavaşça ve terbiyeli tabirle akılsızlıktır, bu akılsızlıktır.” dedi.

Mutlu azınlıkların, mutsuz çoğunlukların ülkesi! pic.twitter.com/hjTNTDtVhT

— Hüseyin Baş (@huseyinbas_BTP) September 22, 2022