DEVA Partili Şahin: Akşener’in açıklamalarından memnuniyet duyduk

Muqe

Global Mod
Global Mod
İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener’in evvelki akşam konuk olduğu Fatih Altaylı ile Teke Tek programındaki “Noter değiliz, adayı Altılı Masa belirleyecek” kelamlarıyla ilgili DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin’den açıklama geldi.

Habertürk programına katılan Şahin, “Meral Akşener’in açıklamalarından büyük bir memnuniyet duyduğumuzu belirtmek isterim.” dedi. Şahin; “DEVA Partisi olarak bizim açımızdan da Sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığı kesin değildir. Evvel geçiş sürecinin yol haritası belirlenmelidir. Yoksa aday konuşmayı gerçek bulmuyoruz” dedi.


İYİ Parti başkanı Meral Akşener, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun muhtemel cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili şunları söylemişti:

“Sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığı koyma hakları var. Öteki genel liderlerin da hakkı var. O masada bir tek ‘Ben aday değilim’ dedim. Bu bir feragattir. Sayın Kılıçdaroğlu’nun İzmir’de yaptığı konuşmayı çeşitli biçimlerde yorumladı herkes. Partisine verdi iletisi. Bizim partimiz bunu kendi partisine ileti olarak değerlendirmeyi tercih etti. Altılı Masa’ya bu biçimde bir bildirinin verilmesi gerçek değil. Kemal Beyefendi son derece nazik saygılı bir insan. Zira o masa noter değil. Kemal Beyefendi adaylığını söyleyebilir, orada sorun yok. Başka arkadaşlarımız da söyleyebilir, öteki insanların da ismi gelebilir. Tartışılır, karar verilir. Bu tekniği öneren, isteyen ve kendini bağlayan sayın Kılıçdaroğlu’dur.”