En iyiler Berlin’den geliyor

Ethereum

New member
Bundesliga’da ikinci sezonun ilk yarısı sona erdi ve Hertha BSC profesyonelleri Salı gününden bu yana tatilde. İlk küçük analizin ve bu sütundaki en iyinin seçiminin zamanı geldi.

Bazen en iyi yeteneğin objektif olarak isimlendirilmesi söz konusu olduğunda başka birinin bakış açısına izin vermek iyi olabilir. Hertha’nın VfL Osnabrück ile 0-0 berabere kaldığı son ilk tur maçından sonra, VfL başantrenörü Uwe Koschinat’a, ateş nedeniyle yatakta yatan Berlinli Fabian Reese’in yokluğunun düelloda nasıl bir etki yarattığı soruldu. Koschinat’ın dürüst cevabı: “Bu kesinlikle bize yardımcı oldu. Reese fark yaratan bir oyuncu. Ayrıca onun bu kulübe kattığı kişiliği de fark ettim. O sadece bir stadyumu duygusallaştırabilen bir kişi değil, aynı zamanda birkaç özel efekti de var.”

Dardai koçluk tahtında yer alıyor

Futbolda “amalar ve amalar”ın sayılmadığını biliyorum ama Hertha’nın Osnabrück’e karşı altın golü Reese ile birlikte atacağından eminim. Sol kanat oyuncusu olarak Berlin maçının mutlak merkezi haline gelen Reese, yalnızca muhteşem rekoru (ligde dört gol, dokuz asist, DFB Kupası’nda üç gol ve üç asist) nedeniyle değil, bir dış pozisyon olarak da öne çıkıyor. sezonun ilk yarısında benim için en iyi oyuncu. Önlenemez kazanma isteği, hızı, top sürmesi ve zekası onu çoğu zaman sahada ilgi odağı haline getiriyor.

Reklam | Okumaya devam etmek için kaydırın

Sezonun ilk yarısının en iyi koçu hakkındaki kararım Fabian Reese kadar net değil. Üç aday var: FC St. Pauli’den Fabian Hürzeler (30), Holstein Kiel’den Marcel Rapp (44) ve tabii ki Pal Dardai (47). Bu üçlünün açık ara en genci olan Hürzeler ise hiç şüphesiz “kayan yıldız”. Sezonun ilk yarısında takımına namağlup liderlik etti, kendinden emin görünüyordu ve çok dominant bir futbol oynadı. Kiel antrenörü Marcel Rapp’ın esprisi şu: “Eğer üçüncü bir kişiye Holstein Kiel’in neden terfi etmesi gerektiğini sorarsanız, şunu söylerler: Bunun tek bir nedeni yok!” Ama şimdi Holstein kış tatiline girdi. lig liderleri olarak. Rapp’in “detaylara takıntılı” olduğu söyleniyor. Bir zamanlar Kiel’de sözleşme imzalayan Fabian Reese, Rapp’ı “daha iyi bir yaratıcı” olarak nitelendiriyor.

İster “kayan yıldız” ister “gelişme yaratıcısı” olsun, bana göre Pal Dardai koçluk tahtında yer alıyor. Bunun birçok nedeni var. Macar oyuncu, son derece karmaşık koşullar altında (Florian Niederlechner’in küme düşen takımı tanımladığı gibi) bir “bok çukurundan” komplocu bir kolektif oluşturdu. Ciddi lisans sorunları ve devasa kemer sıkma önlemleri Dardai’yi caydırmadı. Personelin telaşlı geliş gidişlerine tahammül ediyordu. Takım ancak Ağustos ayının sonunda tamamlanabildi; bu da ligdeki diğer tüm takımlardan daha geç bir süreydi. Zaten dört oyun oynanmıştı ve Hertha masanın en altındaydı.

On genç profesyonel normal kadroda yer alıyor

Teknik direktör, kulüp yönetiminin ilan ettiği “Berlin Yolu”nu büyük bir inançla takip etti. Bugün, tamamı 24 yaşın altında olan on genç profesyonel, normal kadronun bir parçası.

Aralık ayının başında Hertha yedi gün içinde üç maç oynamak zorunda kaldığında – bunun en önemli özelliği DFB Kupası’nda Hamburger SV’ye karşı kazandığı zaferdi – Dardai kurnaz bir lojistikçi olduğunu kanıtladı, oyun sürelerini akıllıca ölçtü ve böylece güçlerini akıllıca dağıttı. onun profesyonelleri. Ödül üç galibiyetti.

Taraftarlar koçun ve onun hataları affedilebilecek tamamlanmamış takımının arkasındalar. Benim de tekrar izlemekten büyük keyif aldığım takım, uzun süredir görülmemiş bir şekilde seviliyor. Dardai, 1990’ların sonunda Jürgen Röber’in antrenörlüğünde Hertha’yı karakterize eden zihniyeti geri getirme sürecinde. Dardai, “Taraftarlar bugün hâlâ bu takım hakkında konuşuyor” diyor. 25 Aralık’ta 70. yaş gününü kutlayan Röber’in bu duruma kesinlikle sevineceği kesin.