EYT Federasyonu Lideri Özüpak’tan Bakan Alim’e reaksiyon: Artık tarih verildiğini görmek istemiyoruz

Muqe

Global Mod
Global Mod
EYT Federasyonu Lideri Gönül Boran Özüpak, Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alim’in “Çalışmamız son kademesinde. Tamamladık diyebilirim. Aralık ayında bir basın toplantısıyla etraflıca kamuoyuyla paylaşacağız” açıklamalarına reaksiyon göstererek, “Biz artık vaatler yahut bizlere tarih verildiğini görmek istemiyoruz. Somut bir şey görmek istiyoruz. Emeklilik hayallerimiz elimizden alındı” dedi.

Özüpak, “Çalışma Bakanı 8 ay kadar evvel ‘EYT gündemimizde yok’ diyordu, son açıklamaların akabinde bir çalışma başladı. Seçim yatırımı mı olacak fazlaca merak ediyoruz.” diye konuştu.


Birgün’ün haberine nazaran, EYT Federasyonu Lideri Gönül Boran Özüpak, “Biz artık vaatler yahut bizlere tarih verildiğini görmek istemiyoruz. Somut bir şey görmek istiyoruz. Emeklilik hayallerimiz elimizden alındı. her insanın bir planı, ömrü var. Sırlarla dolu süreçten epeyce sıkıldık. niye bu kadar bâtın kapaklı? Vakti beklenecek bir şey de yok, vakit oldukçatan geçti” sözlerini kullandı.

“SABRIMIZ TÜKENDİ”

“23 yıldır mağduruz. AK Parti, iktidarının 20’nci yılında. Çok farklı algılar yaratarak mağduriyetimize inanmadılar ve bizi muhatap kabul etmediler. Çalışma Bakanı 8 ay kadar evvel ‘EYT gündemimizde yok’ diyordu, son açıklamaların akabinde bir çalışma başladı. Seçim yatırımı mı olacak hayli merak ediyoruz. Lakin, şunu söyleyebilirim ki bizim sabrımız tükendi” diyen Özüpak, EYT’lilerin aileleriyle birlikte 15-20 milyonu kapsadığını söylemiş oldu.


Özüpak, biroldukça defa Bakan’dan randevu almayı talep ettiklerini, lakin dönüş alamadıklarını belirterek şunları söylemiş oldu: “Herkesi dinleyeceğini söyleyen iktidar bahsin en büyük muhatabını dinlemiyor. Bizler insanca yaşayabileceğimiz, 30 yılın karşılığında 3 bin 500 lirayla yaşamaya mahkûm edilmeyeceğimiz bir tahlil istiyoruz. İktidarı değiştirecek güce sahibiz.”