Hertha, 60.000 taraftarın önünde St. Pauli’yi yenmek istiyor

Ethereum

New member
Böyle bir şey yalnızca Berlin Olimpiyat Stadyumu’nda mümkün: Hertha BSC’deki ikinci Bundesliga’da 60.000’den fazla seyirci var, tamam – FC St. Pauli yarışıyor. Antrenör Pal Dardai, “55.000 ila 60.000 seyirci arasında stadyum bir ruh kazanıyor” diyor. Daha sonra sihir, çimlerin etrafında dolanan mavi yola rağmen işe yarıyor. Kim bilir belki Hertha üst üste üçüncü galibiyetini bile alır? Dardai, Cumartesi günü (20:30/Sky) ışıklandırılmış maç hakkında “Atmosferin bize ekstra bir vuruş vermesi gerekiyor” diyor. “Keyif almak için iyi bir atmosfer yaratıyor. Taraftarlar arasında çoğunluk bizde ve bunu kendi avantajımıza kullanmak istiyoruz.”

En az 13.000 St. Pauli hayranı kayıt yaptırdı. Şu anda Hamburg’da kaptanlık bandını takan ve son iki maçta üç gol atan ve bir hazırlık maçı yapan eski Union profesyoneli Marcel Hartel, şimdiden Berlin gezisini sabırsızlıkla bekliyor.

Eski Union profesyoneli Hartel, Berlin’deki akşam maçını sabırsızlıkla bekliyor

Hartel, son olarak Schalke 04’e karşı kariyerinin ilk ikinci lig maçını kaydetti. Bu, onu golü kutlarken formasının kollarını çıkarmaya, gömleği ters çevirmeye ve sırtındaki numarayı göğüs numarasına değiştirmeye sevk etti. Hartel, bu gol kutlamasını Schalke’ye karşı alınan 3-1’lik galibiyetin ardından Medya Günü’nde denediğini söyledi: “2-1’lik galibiyetten sonra bunu sahaya taşımak için iyi bir zaman olacağını düşündüm. Böylece forma giymenize rağmen sarı karttan kurtulabilirsiniz.”

Şu anda sadece Hartel değil, tüm St. Pauli takımı da formda: ikinci sırada ve yedi maç gününden sonra yenen sadece dört gol ortada. Yine de Hertha Berlin’in hedefi, dört yıl aradan sonra ilk kez cumartesi günü büyük bir seyirci kitlesi önünde üst üste üç maç kazanmak.

Reklam | Okumaya devam etmek için kaydırın

Sonuçta, Berlinli profesyonellerin her biri artık yanlarındaki adamın ertesi gün bir sonraki maçta Hertha formasını giyeceğinden emin olabilir. “İmzaladığımda Eylül ayında hangi oyuncunun hala orada olacağını bilmiyordum. Artık en azından kışa kadar tutarlılığımız var” diyor Hertha kaptanı Toni Leistner. “Şu anda bizim açımızdan işler iyi gidiyor. Takım ruhu doğru,” diye onayladı antrenör Dardai.

Dardai’den Berlin’deki hücum oyuncusu Prevljak’a çirkin kısa mesaj

Dardai hiçbir oyuncusunun rahat olmadığından emin oldu. “Bu haftanın pek keyifli olduğunu düşünmüyorum” dedi. Dardai daha sonra Smail Prevljak’ı örnek alarak bir koç olarak ne kadar tatsız olabileceğini anlattı. Prevljak’ın 3-2’lik galibiyette lider olarak mükemmel bir iş çıkardığı Kiel’deki maçtan önce ona birkaç kötü mesaj gönderdi: “Bunu görmek istiyorum. Bunu görmek istemiyorum.” 28 yaşındaki Bosna-Hersekli oyuncu, Kiel’e kafa vuruşuyla 1-0’lık gol atmakla kalmadı, aynı zamanda çok iyi çalıştı, iyi başlangıç davranışı sergiledi ve aynı zamanda arkada da çalıştı. .

Prevljak muhtemelen St. Pauli’nin iyi organize edilmiş savunmasına karşı da benzer bir görev üstlenecek. “Eğer derinlerse, bize saldırmıyorlarsa hazırlıklıyız” diyen Dardai, şunları ekledi: “Stadın gücünden ekstra motivasyon alıyoruz.”