MHP af için harekete geçti: Kritik görüşme bugün

Muqe

Global Mod
Global Mod
Seçim sathına girildiği periyotta MHP tarafınca gündeme getirilen af için Cumhur İttifakı düğmeye bastı. ‘Af’ düzenlemesi için MHP’li Feti Yıldız, bugün Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ı ziyaret edecek.

Geçen günlerde kulislere bir af yasasının görüşüldüğü, masada, isimli hatalarda infaz mühletini yüzde 50’nin de altına düşürme, kontrollü özgürlük müddetini uzatarak şahısların kapalı cezaevlerinde geçirecekleri süreyi azaltma, beyan aslına bakılırsa cinsel atak hatalarında cezayı affetme, taammüden öldürme başta olmak üzere kasıtlı hataların tamamını düzenlemelerin kapsamı içerisinde dâhil etme bulunduğu yansımıştı.


Feti Yıldız

‘BUGÜN ANLATACAĞIM’

Yaşanan gelişmeler bu durumdayken, MHP’nin Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Feti Yıldız, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’la bugün görüşeceğini Twitter hesabından duyurdu: “İnfaz hesaplamasının gözden geçirilmesi gerekliliğini sayın adalet bakanımıza bugün anlatacağım.”

İnfaz hesaplamasının gözden geçirilmesi gerekliliğini Sayın Adalet Bakanımıza bugün anlatacağım.

— Feti Yıldız (@YildizFeti) September 20, 2022

‘AYM’NİN İMTİHANINI GÖRECEĞİZ’

Yıldız, bundan evvelki iletisinde da Anayasa Mahkemesi’ne işaret ederek “Anayasa Mahkemesi’nin anayasa ve demokratik toplum nizamıyla imtihanına daima bir arada şahit olacağız” dedi.