MHP’li Akçay’dan muhalefete soru önergesi yansısı: ‘Gündeme getir, konuş fakat bizi reddetti diye eleştirme’

Muqe

Global Mod
Global Mod
MHP, Manisa’da adım adım 2023 ilçe toplantılarına başladı. MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla başlatılan ve “2023’e yanlışsız aday muhakkak karar net” sloganıyla gerçekleşen çerçevesinde Şehzadeler ve Yunusemre toplantısı Kurşunlu Han’da gerçekleşti.

“GÜNDEME GETİR, KONUŞ LAKİN BİZİ REDDETTİ DİYE ELEŞTİRME”

4 yıllık süreci kıymetlendiren MHP Küme Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, CHP-HDP ve ÂLÂ Parti’nin meclisi istismar ettiğini ve verdikleri soru önergeleriyle meclisin işleyişini engellemeye çalıştıklarını ileri sürerek, “Bu 4 yıl mühlet içerisinde CHP-HDP-İP 950 adet soru önergesi vermişler. Dünya parlamentolarını birleştirsek, Türkiye üzere 20 ülkenin parlamentosunu birleştirsek bu kadar kurul kurulma imkanı yoktur. Bu istismardır. bu vakitte 11 komite kurulmuştur. Bizim meclis geleneğinde de bütün parti kümelerinin ortak sonucuyla kurul kurulur. Biz bunları reddederiz. AK Parti – MHP oylarıyla reddedildi. Reddederiz. Ekimde açılacak meclis bir daha reddedeceğiz. Peşin peşin söylüyoruz. Hürmet duyarız, gündeme getir, konuş lakin bizi reddetti diye eleştirme.” diye konuştu.


“AMAÇLARI İTTİFAKTA GEDİK AÇMAK”

“Orada verilen küme tekliflerinin pek birden fazla aslına bakarsanız Milliyetçi Hareket Partisi olarak bizim gündemimizde” diyen Akçay şunları lisana getirdi:

“AK Parti’nin gündeminde. Ayrıyeten istismarcı bir taktiğin de kararıdur. Gayeleri Cumhur İttifakında gedik açmak ve iki partiyi karşı karşıya getirmek. Asın değerlisi meclisi tıkamak. Bu kadar kurul kurulsa mecliste ne kanun çıkabilir, ne karar çıkabilir, ne asri ihtisas komiteleri çalışabilir. Milletvekillerinin pek hayli nazaranvi var. memleketler arası kurullar var. Küme teklifleriyle lak lak yapıp meclisi tıkamış olurlar. Emelleri da bu esasen iş yaptırmamak.”