Son dakika! Bakan Alim’den EYT açıklaması: Aralık ayında kamuoyuyla paylaşılacak

Muqe

Global Mod
Global Mod
Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Kabine Toplantısı daha sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Taşeron emekçilerle ilgili bir soru üzerine Alım, kamuya takımlı geçişlerle ilgili vaktin çabucak hemen aşikâr olmadığını, lakin çalışmalarını tamamladıklarını söylemiş oldu.

“SON HALİNİ CUMHURBAŞKANIMIZA SUNACAĞIZ”

Bakanlık olarak şu anda üzerinde çalıştıkları mevzuları aktaran Alım, “Sözleşmeli işçi sorunu var. Bunlar 516 bin kişinin takım haklarına kavuşması sorunudur. Onun çalışması bitti, vakit problemi var” dedi.


Bilgin, çalışmanın son halinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulup sunulmadığına ait ise, “Sayın Cumhurbaşkanımız uygun olduğu vakit sunacağız. Bugün gündemde yoktu” dedi.

Bu çalışmada kamu sendikalarından gelen talepleri de dikkate aldıklarını vurgulayan Alım, “Geçenlerde arkadaşlarımız bir görüşme yaptı. Bunları da kıymetlendiriyoruz.” diye konuştu.

“ARALIK AYINDA BİR BASIN TOPLANTISIYLA ETRAFLICA KAMUOYUYLA PAYLAŞACAĞIZ”

EYT konusundaki bir soru üzerine de Alım, “Çalışmamız son etabında. Tamamladık diyebilirim. Aralık ayında bir basın toplantısıyla etraflıca kamuoyuyla paylaşacağız. Çalışmamız teknik olarak bitti, Cumhurbaşkanımıza sunacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızla paylaştıktan daha sonra onu Meclis’e intikal ettiririz.


Bilgin, bakanlığın gündeminde olan kontratlı işçi, süreksiz çalışanlar, taşeron çalışanlar ve EYT bahislerindeki çalışmaların Aralık ayına kadar tamamlanarak kamuoyuna açıklanmış ve Meclis takvimine alınmış olacağını belirtti.